Fototerapie

Světloléčba (neboli fototerapie) je metoda léčby kožních chorob pomocí slunečního nebo umělého záření. Hlavními indikacemi léčby jsou chronická kožní onemocnění, jako je lupénka, atopický ekzém, vitiligo, akné a solární kopřivka. Fototerapii lze využít i k prevenci alergie na slunce. Léčba je hrazena pojišťovnami a je ambulantní. Je rychlá a nebolestivá a má dobrý účinek na kvalitu života pacientů.

Poskytované služby

R

Léčba chronických kožní onemocnění (lupénka, atopický ekzém, vitiligo, akné, solární kopřivka, a další)

Proč jít na fototerapii

Příznivý účinek slunečního záření na některé kožní choroby je známý již od starověku. Toho se využívá v současném lázeňství, ve vysokohorské a přímořské léčbě (využívá se přirozené sluneční záření), ale také k rozvoji světloléčby jako speciální disciplíny fyzikální terapie. V léčbě se využívá viditelná a neviditelná část světelného spektra k preventivnímu i léčebnému použití.

V našem zařízení používáme celotělovou kabinu UVB záření 311 nm a excimerový laser. 
Léčba je hrazena pojišťovnami. Hlavní přínos terapie spatřujeme v doplnění komplexní péče o nemocné. Z řady celosvětových klinických studií jasné vyplývá, že fototerapie sehrává významnou roli v komplexní léčbě kožních chorob. V poslední době je řazena na úroveň systémové léčby. Účinnost je velmi dobrá, prokazatalně zlepšuje kožní nemocnění.  Nespornou výhodou fototerapie je možnost ambulantní léčby a významná ekonomická úspora – není nutná hospitalizace a pracovní neschopnost.

Léčba je rychlá a nebolestivá. Vedlejší efekt terapie při využití celotělové kabiny UVB záření je i zdravé opálení. Dávka záření se u každého nemocného monitoruje, proto je bezpečná. 

Lékaři zabývající se fototerapií

Ambicare Praha 4

MUDr. Dominika Diamantová
MUDr. Dominika Diamantová, Ph.D.

primářka dermatovenerologie

MUDr. Nikola Papoušková
MUDr. Nikola Papoušková

lékařka specialista dermatovenerologie

Prohlédněte si, jak to vypadá v ordinaci, kde provádíme fototerapii

Smluvní zdravotní pojišťovny

VZP pojišťovna
Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra
Česká průmyslová zdravotní pojišťovna
VOZP zdravotní pojišťovna
OZP zdravotní pojišťovna
Zaměstnanecká pojišťovna Škoda

Kontaktujte nás

15 + 8 =

Ambicare Praha 4

recepce@ambicare.eu

K Hrnčířům 25, Praha 4

Ambicare Praha 6

recepce@ambicare.eu

Vítězné náměstí 10, Praha 6